20 Aralık 2016 Salı

1.Trimester

Tekrar Merhaba

Hamileliliği dokuz ay sanan bir insandım. Haftalık hesaplamalarla 40 hafta 10 aya denk gelince bir ay fazladan hamilelik ilk aylarda canımı sıkmıştı.Hamile olduğumu öğrendiğimde 5 haftalık olmuştuk.Çok şükür istediğimiz zaman çocuğumuz olmuştu Allah isteyen herkese nasip etsin.

Hamilelik testini ilk eczaneden aldığım test ile yapmıştım hafta sonuna denk gelince kan testi için  sağlık ocağına gidemedim.Pazartesi kan testi yaptırdım ertesi gün sonuç pozitifti.İnsan değişik oluyor şimdi ben annemi olacağım içimde bana bağlı bir canlı mı var.Şükürler olsun.

İki hafta daha hamile miyim değil miyim anlamadan geçti hatta Faruk senin miğden bulanmıyor mu   diye sormuştu.Sekizinci hafta akşam bahçedeki hanımellerinden toplayıp getirmiştik salonda bir koku var bir koku var şu hanımelini kaldırayım dememe kalmadan istifralarım başladı.
Şimdi üzerinden çok zaman geçmiş gibi geliyor ama yaşarken çok zordu sürekli istifra etmek buzdolabını açamamak nefes alamamak çok zordu.Yeri geliyor gün içinde sadece ekmek peynirden başka bir şey yemiyordum. Kpss çalışma sürecime denk geldiğinden çok zorlanmıştım.

Hastane randevum 9. haftaya denk geldi kalp atışlarını duyduk çok şükür dış gebelik değildi her şey yolundaydı.


Bir sonraki hastane randevumuzda ikili tarama testini yaptırdık ve cinsiyeti öğrendik.
Oğlumuz olcaktı Alp Arslanımız geliyordu.

1 yorum :

  1. bir avazda doğsun, ismiyle büyüsün, vatana millete hayırlı bir evlat olsun inşallah (:

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...